Roboti na start

Nacházíte se zde: > Ročník 2019 > Hodnocení soutěže

Hodnocení soutěže

 Průběh soutěže

Jízda bude probíhat na jedné dráze (stole).

Před zahájením jízdy jsou roboti umístěni do pole Start tak, že nesmí překročit startovací čáru.

Aktivaci je možné provést pouze jedním úkonem. V rámci aktivace robota není dovoleno provádět několik úkonů či měnit mechanickou konfiguraci robota. Je však dovoleno mít na robotovi více „aktivačních spínačů“, jejichž výběrem se určí například strategie. V každém případě je však nutné dodržet „jednoúkonový“ princip spuštění.

Doba jízdy je 5 kol, popřípadě max. 180 vteřin. Pokud bude robot dostižen, nebo oběma koly opustí dráhu, jeho jízda končí. Čára se musí celou dobu jízdy nacházet mezi vnějšími okraji kol robota. V případě dosažení časového limitu rozhodčí označí místo, ve kterém došlo k ukončení jízdy.

První kolo se pojede na dva okruhy, vždy jen jeden robot, robotům bude měřen čas.

Druhé kolo - Do druhého kola - pavouka budou nasazeni roboti podle pořadí, v jakém se umístili v prvním kole. Systém nasazení do pavouka bude první proti poslednímu, druhý proti předposlednímu atd. Vítěz pokračuje do dalšího kola, poražený bude bojovat o postup v levé části pavouka s ostatními poraženými. Vítěz pravé části pavouka se o vítězství v soutěži utká s vítězem levé části pavouka – vítězem poražených.

Čas mezi jednotlivými zápasy mohou účastníci využít na libovolné úpravy (mechanické, softwarové atd.), musí se však do 1 minuty po výzvě dostavit k jízdě, jinak ztrácí právo na absolvování jízdy. V tomto případě robot kontumačně prohrává.

V případě menšího počtu soutěžících než 10 budou někteří roboti zvýhodněni přímým postupem. V případě nerozhodného výsledku se jízda bezprostředně opakuje. V případě dalšího nerozhodného výsledku se o vítězi losuje.

V případě nerozhodných semifinálových jízd se jízda opakuje maximálně čtyřikrát. Ve finále se v případě nerozhodného výsledku pojede bez možnosti nabíjení a výměny napájecího bloku až do rozhodnutí s maximální prodlevou jedné minuty mezi jízdami.

Diskvalifikace

Z jízdy může být diskvalifikován soutěžící, který byl dojet soupeřem, opustil dráhu, nedodržel předepsané rozměry, použil nedovolené prvky, nebo se v nedostavil k jízdě v předepsaném čase.

Hodnocení jízd

  1. První místo v cíli
  2. Nejdelší ujetá vzdálenost v případě vypršení časového limitu

 Kvalifikace

 Pavouk V

Pavouk P

 

O dodržení pravidel a diskvalifikaci rozhoduje hlavní rozhodčí (Josef Haba) dohlížející na průběh soutěže. Jeho rozhodnutí je konečné.

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Login

nach oben