Dokonalý sportovní výkon potřebuje dokonalé zázemí.
previous arrow
next arrow

Okresní kolo ve fotbalu, 19. 5. 2022

Ve čtvrtek 19.5.2022 se na umělce v Souši hrál poslední turnaj v letošním školním roce a naši hráči byli opět vidět.

Tým složený z chlapců 1.-3. ročníku s kapitánem Filipem Tajmrem odehrál až na nepovedené semifinále výborný turnaj a znovu skončil na bedně. Po basketbalu (CH i D), volejbalu (D) a florbalu (CH i D) je to už šesté umístění na stupních vítězů v sezóně.  Sport nám na škole dělá radost. Okresního kola ve fotbalu se letos zúčastnilo jen 6 škol, což je míň než obvykle. Hrálo se 15 minut, ze skupiny postupovaly 2 nejlepší týmy. Los nás zařadil do skupiny „A“ se SOŠPo Most a spojenou VOŠ, OA, SZŠ, SPgŠ Most. V prvním zápase jsme získali bod za remízu se SOŠPo, ve druhém zápase jsme přidali 3 body za vítězství nad OA, SZŠ, SPgŠ. Postup byl jasný. Ale s týmem SOŠPo Most jsme měli stejné skóre i body, proto o našem prvním místě ve skupině rozhodly dodatečné penalty. Gólman Levý hned první penaltu bravurně vychytal. V semifinále jsme nastoupili proti 2. týmu ze skupiny B – Gymnáziu Litvínov. Celých 15 minut jsme marně dobývali blok soupeře, ale gól v řádné hrací době nepadl. Rozhodla opět penaltová loterie. Tentokrát jsme štěstí neměli, nechali jsme se psychicky rozhodit hloupými poznámkami nepřejících „čumilů“ a do finále postoupil soupeř. V zápase o 3. místo se náš výrazně lepší herní projev opět ukázal, SOŠPo Most jsme porazili jednoznačně 2:0. O branky v turnaji se postarali Málek (2), Vinš, Dubský. Skvěle zachytal Levý, pro kterého je to už 3. medailová účast. Byl hráčem týmu, který vyhrál OK v basketbalu a minulý týden se podílel na 3. místě florbalistů. Pochvalu za dobrý výkon a předvedenou hru si zaslouží všichni hráči, včetně kluků na lavičce.

Děkujeme za vynikající reprezentaci školy.